Cestulus

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Cestulus
Alternative text
Cestulus
Lokalita
území UEE
systém systém Davien
hvězda Davien
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Cestulus je název planety Davien II, což je v pořadí druhá a jediná obydlená planeta od hvězdy Davien v systému Davien. Jméno Cestulus planeta získala až po dokončení teraformace na začátku 26. století.

Cestulus má velmi řídkou atmosféru a proto většina lidské populace bydlí pod skalnatým povrchem planety nebo v biodómech. Vzduch se komplikovaným systémem pumpuje z povrchu planety do ubykací usazených i míli pod povrchem.

Planeta samotná nemá žádné významné zásoby surovin a její ekonomika je postavena spíše na transportu a přepravě zboží. I přes značnou vzdálenost od Banu protektorátu, se Cestulus stal neoficiální branou k „východní říši“. Desítky hlavních obchodních tras křižují systém Davien a Cestulus, jako jediná obydlená planeta, je tak pokryta řadou kosmodromů s rozličnými službami pro dálkové přepravce a jejich posádky.[1]


Historie

Roku 2545 bylo město Jata a další sídla terčem teroristického bombového útoku, při kterém zahynuly tisíce obyvatel. Posláním útoků bylo zničit nejvíce osídlené biodómy na planetě. Několik podobných útoků poté následovalo i v jiných systémech Říše a dodnes jsou tyto útoky bez identifikace pachatele. Útoky vedly k zavedení Prime Citizen plánu Ivara Messera.

Dnes je Cestulus nepsaným centrem různorodých xenofóbních skupin.


Města


Reference

  1. Galactic Guide Davien