Freelancer

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Freelancer
!!! Panel lodí se předělává !!!
Alternative text
Model Freelancer
Základní údaje
výrobce MISC
klasifikace frachťák
role mercantile
Rozměry
délka 32 m
rozpětí 25 m
výška 8 m
hmotnost bez nákladu 26 065 kg
Konstrukce
kapacita nákladu 168 nákladových jednotek
posádka 2 osoby
elektrárna 5
model elektrárny Groupe Nouveau Paradigme Etoile-00 S4
motor 2 × TR5
model motoru ArcCorp Arc Duo 400 (TR4) TR4
manévrovací trysky 8 × TR2
modely trysek 8 × MISC XiTech TR2
štít 5
model štítu Beijing GH-146m S3
Externí hardpointy
1n.png 2n.png 3a.png 4a.png 5a.png 6n.png 7n.png 8n.png 9n.png 10n.png
1a.png fixní
2a.png závěsné
3a.png nosiče 2 × nosič velikosti 3,
2 × pětinásobný nosič velikosti 2
4a.png aut. věže 4 × velikost 5 (v pase)
5a.png man. věže zatím neuvedeno
6a.png class-6
7a.png class-7
8a.png class-8
9a.png kap. nosiče
10a.png class-10 {{{class-10}}}
Přídavné vybavení
Tarsus Leaper Jump Engine
Varianty série
nejsou


Freelancer je extrémně modulární loď divize MISC-HI. Zpočátku ji trh vnímal jen jako efektivní dálkovou obchodní loď pro soukromé přepravce, ale Freelancer se brzy stal tou správnou lodí pro specializované průzkumníky.

Freelancer má dostatek místa na mnoho vylepšení včetně přídavného skenování a skokové technologie. Je to právě tato loď, která pomohla řadě kapitánům objevit nové body skoku v posledních letech.

S úctyhodným počtem možných nových vylepšení a schopností manévrovat lépe než jakékoli jiné specializované lodě není divu, že je Freelancer tak populární a nové role pro jeji využití jen přibývají.


Freelancer-02.jpg


Žádná jiná loď na trhu nevyvolává takové diskuze jako prátě tato. Kritici tvrdí, že její trup je naprosto neatraktivní, že rozhledné pole v kokpitu je zbytečně a neodůvodněně malé a limitující a že funkčnost lodě neodpovídá rolím, jaké jsou na papíře uvedené. Zastánci na druhou stranu prohlašují, že právě loď samotná je tajemstvím jejich úspěchu, protože zvládne stejné funkce jako třeba Constellation, ale s menším počtem posádky a cenově efektivněji.

V jistém smyslu se obraz Freelancera začal vykreslovat v rozporu se samotnou společností MISC. Temperamentní kapitáni mapující nové hranice v téměř dezolátní lodi, ale přesto úspěšní, versus těžce organizované vedení podniku. Samotáři versus nekonečné struktury. Pravdou ale je, že nový Freelancer by bez této organizovanosti nemohl ani existovat. Každý aspekt lodi, který dělá její design populární pro nezávislé piloty, byl pečlivě vyzkoumán, analyzován, testován a vyroben. Od optimálního radarového balíku k vakuovým držákům nápojů. Komponenty Freelancera prošli stovkami tisíc hodin lidského úsilí za hledáním nejlepšího řešení.[1]


Freelancer-01.jpg


Reference

  1. Galactic Guide MISC