Série Hornet

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Hornet)
Přejít na: navigace, hledání
Lodě
UEE
série 300
300i315p325a350r
85X
600
890 Jump
Argo MPUV
CargoPersonnel
Search & Rescue
Aurora
CLESLNLXMR
Avenger
StalkerTitanWarlock
Bengal
Buccaneer
Carrack
Caterpillar
Constellation
AndromedaAquila
PhoenixTaurus
Crucible
Cutlass
BlackBlueRed
Dragonfly
Hornet
F7AF7C
F7C-MF7C-RF7C-S
Endeavor
Fiera
Freelancer
BaseDURMAXMIS
Genesis
Gladiator
Gladius
Herald
Hull
ABCDE
Idris
MP
Javelin
M50 Interceptor
Mustang
AlphaBetaGamma
DeltaOmega
RSI Orion
P-52 Merlin
P-72 Archimedes
Pegasus
Polaris
Prospector
Razor
Reclaimer
Redeemer
Reliant
KoreSenMakoTana
Retaliator
BaseBomber
Retribution
Saber
Raven
Starfarer
Gemini
Terrapin
Vanguard
HarbingerHoplite
SentinelWarden
Banu
Defender
Merchantman
Vanduul
Blades
Crawlers
Drillers
Esperia Glaive
Harvester
Hatchets
Hunter
Kingship
Lightfire
Mauler
Scythe
Stingers
Tomahawks
Voids
Tevarin
Prowler
Xi'An
Khartu
Link
Nox


Série Hornet zastupuje pět modelů jak pro civilní, tak vojenský trh, vyráběné společností Anvil Aerospace. Jsou to stíhačky menších rozměrů, s dostatečnou rychlostí i výbavou a lodí pro jednočlennou posádku (vyjma modelu F7C-M).

Lze říct, že lodě Hornet jsou v kategorii stíhaček zřejmě nejpopulárnější na trhu a oblíbené v letkách UEE. Dokážou bránit i útočit. UEE Navy je s nimi maximálně spokojená. Participace Hornetu v tisících bitvách z něj vytvořila ikonu UEE armády v jednopilotních souboji.

Dokázali svou roli sehrát ve všech typech nepřátelského prostředí. Trup Hornetu je považován za jeden z nejvariabilnějších a nejodolnějších ve své třídě lodí.

Stroje nejsou stavěné na dlouhodobý let vesmírem, ale o to více dokážou poškodit svůj cíl. Jejich vzhled není tak atraktivní jako u plavidel společnosti Origin Jumpworks, přesto si je piloti oblíbili pro jejich skálopevnou spolehlivost.

Vybavení stíhaček Hornet je vskutku uspokojivé a vlastní externí hardpointy class-1, class-2, class-3 a dokonce class-4.[1]


Modely


Základní dimenze Hornetu

Rozdíly mezi jednotlivými modely jsou takřka minimální. Všechny jsou stejně dlouhé, konkrétně 22,5 metrů, vyjma F7C-M Super Hornet. Co do výšky se rozměry pohybují od 5,3 do šesti metrů u armádního modelu F7A a Super Hornetu. Rozpětí křídel je takřka indetické kolem 21,8 metru.

Váha modelů se odvíjí převážně od vybavení. Nejlehčí je Hornet Ghost s 18,5 tuny.

Prostor pro náklad vlastní pouze F7C Hornet, který uveze maximálně čtyři tuny nákladu.

Rozměry všech modelů Hornetu dovolují jejich umístění ve vnitřím hangáru Idris, kde lze poskládat i tři stejná plavidla, z nichž dvě jsou připravená k operaci v kosmu rovnou z vnitřní paluby Idris. Třetí model je uskladněn a měl by sloužit jako náhrada.


Komerční propagace

Brožura

Stejně jako série Aurora a série 300, mají i modely Hornet komerční brožuru.

Reklama

Reklama na loď Hornet vyzdvihuje plavidlo v obrazovém souboji s konkurenčními plavidly: Aurorou od Roberts Space Industries a 300 od Origin Jumpworks.

Je zmiňováno výsadní postavení v bitvách a historie Hornetu, stejně jako jeho odolnost a schopnost doletět i s poškozením.

Hornet07.jpg

Vývoj herního modelu

Hornet patří mezi jedny z prvních sestavených modelů Star Citizen, které byly použity i v prvním traileru ke hře. Protože se jednalo jen o nástřel modelů, bylo už na začátku jasné, že jejich podoba se ještě změní. Nedošlo však k výrazné proměně, jen se zvětšilo množství detailu a zlepšily textury.

Magazín Jump Point také uvedl porovnání původní a přepracované verze Hornetu v konkrétních detailech.[2]


První koncepty si už pohrávaly s detailností lodě a v zásadě se od konečné verze výrazně neliší. Autorem konceptů je Robert KcKinnon. Hornet02.jpg
Během fáze vytváření modelu byl použit i koncept, který bral v potaz barevné schépa textur, které se u armádního modelu F7A zachovalo dodnes. Civilní verze Hornetu mají jiné textury a mezi sebou také vzájemně liší. Asi nejvýraznější je paradoxně celý černý Hornet Ghost, který svou barvu využívá pro snížení viditelné stopy lodě.

Koncepty jsou ale od toho, aby byly podrobené konstruktivní kritice. Na tomto konceptu se Chrisu Robertsovi nelíbilo bronzové zakončení předních zbraní, ostatní si velmi pochvaloval.

Je nutné připomenout, že Hornet představoval s polečně s Bengalem a Scythe lodí hlavní roli v prvním traileru a proto, muselo vše vypadat dobře již na začátku celé kampaně.

Hornet03.jpg
Protože značná část záběrů z traileru se soustředila i na kokpit, který pro Star Citizen a Squadron 42 představuje jeden z hlavním taháků a odlišení od konkurenčních her, byla kokpitu věnována velmi podstatná pozornost a přinesla opravdu detailní a revoluční pohled na funkční kokpit, jaký do té doby vesmírná sim hra ještě neviděla. Hornet04.jpg
Rok 2013 přinesl potřebu zvýšit množství detailů a kvalitu textur Hornetu. Zářijové číslo magazínu Jump Point přineslo hned několik srovnávacích obrázků, na kterých lze vidět propracované prvky lodi. Lze říct, že byl Hornet kompletně přepracován, i když jsou změny patrné jen při bližším prozkoumání.

Například přistávací noha prozrazuje, že množství detailů výrazně převyšuje originál. Nová verze se může chlubit písty a viditelnými kabely, stejně tak strukturovanější kovovou stavbou celé nohy i detailnější podložky.

Hornet05.jpg
Výsledná podoba Hornetu působí mnohem živějším a realističtějším dojmem. Hornet06.jpg

Reference

  1. Komerční brožura Aurory
  2. Jump Point 10, září 2013