Hurston Dynamics

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Hurston Dynamics
Alternative text
Hurston Dynamics
Sídlo
území UEE
systém systém Stanton
planeta Hurston
měsíc
město
souřadnice
Zaměření
výroba zbraní pro vesmírné lodě
Známé produkty a podniky

Společnost Hurston Dynamics je výsostný výrobce a distributor jak kvantových kaskádových laserů, tak široké palety elektronových děl pro UEE. Zároveň je také největším outsourcingovým výrobcem standardních muničních hlavic pro vojenské kontrakty a třetí nejvetší zpracovatel prekurzoru antihmoty. Ačkoli jen pár produktů této společnosti nese jméno firmy ve svém názvu, jejich základní materiály a vyrobené součástky se nacházejí v téměř každém kusu kosmické technologie dneška.

Kopie značky jsou zneužívány ve výrobě po celé galaxii, dokonce ilegální kopie lze nalézt i v Xi'Anských závodech.[1]

Historie

Rodina Hurstonů pomáhala lidstvu udržovat války po generace. Historii lze snadno vystopovat i 500 let nazpátek k rozvoji prvních výkonných laserů pro vesmírné obranné plošiny. Mnohem smyšlenější rodinný příběh spojuje Hurstony až do temného věku Země, kdy se jim připisuje všechno od sekyr a samostřílů až po větroně a atomové zbraně. Současný patriarcha, „plukovník“ Gavin E. Stanton, se drží tohoto příběhu celým srdcem a zdobí svou kancelář tisíciletím vraždících nástrojů a podporuje tuto image společnosti se středověkými zbraněni všude, kde je to možné.

Ať je historie pravdivá nebo ne, staré pořekadlo se určitě ukázalo jako pravdivé: válka je dobrá pro obchod. Hurston Dynamics je jednou z mála organizací, která může říct, že vlastní celou planetu, konkrétně druhou obydlenou planetu v systému Stanton nazvanou po společnosti Hurston (Stanton II), kterou v dobách recese vydražil od UEE. Cena se odhaduje přibližně na 50 miliard kreditů. Před koupí Stantonu II sídlila společnost na Zemi. Těžební a testovací zařízení byla pak roztroušená po galaxii. V posledních 50 letech se ale jejich počet konsolidoval na závody pouze v systému Stanton.

Současnost

Pompézní showroom a nepohodlný formální bar pro piloty Viola's popírají celkovou situaci na planetě. Narozdíl od ostatních míst v soustavě, Hurstom vědomě pozměnil celou planetu. Každá píď planety která nenáležela k základům továren byla vytěžena pro prekurzor antihmoty nebo odstřelena během výzkumných a vývojových testů. Saze a atmosféra znečištěná smogem nutí obyvatele používat kyslíkové přístroje, pokud chtějí pracovat venku. Hodnocení spokojenosti pracovníků je neuvěřitelný půl bod z celkových deseti možných bodů a jen velmi málo horníků vydrzí víc jak jeden pracovní turnus. Společnost kontinuálně hledá novou levnou pracovní sílu a zvěsti asi nebudou daleko od pravdy, když se říká, že zde funguje i trh s lidskými otroky.

Přesto ale lze říct, že Hurston Dynamics platí dobře těm, kteří poskytují nedobrovolnou práci a je perfektním zdrojem levné munice a kovů.

V důsledku lhostejnosti k ekologii na Stantonu II je společnost často terčem environmentalistických skupin včetně Citizen's Clean World Alliance (CCWA) a Wildlife Conservation Project (WCP). Plukovník se ale za nic nestydí a bývá znechucen nad podobnými aktivitami. Často se chlubí počtem původních druhů, které jeho společnost vyhubila. Jeho obývací pokoj například zdobí hlavy Osoi. Toto neustále podněcování nenávisti pak vede k tomu, že se na scénu dostávají militantnější environmentální skupiny, které cílí na vesmírné konvoje společnosti. Nelegální odměny vypsané na lodě společnosti jsou poměrně časté, i když Hurston Dynamics platí víc za jejich bezpečnostní doprovod.

Zbraňové systémy

I když se jejich zbraně nacházejí v celé Říši i mimo ni, Hurston Dynamics v současné době vyrábí pouze dvě řady značkových lodních zbraní: kvantové kaskádové lasery a elektronové zbraně. Obě řady jsou k dispozici v několika velikostech, konfiguracích a pro různé účely. Velikosti zbraní se pohybují od malých „jehlových“ děl až po masivní baterie pro kapitální lodě na válečných plavidlech UEE. Varianty zbraní jsou pak navrhovány pro různé trhy: levné pro export, standardní kvalita pro licencované občany a ty nejlepší pak pro armádu UEE.

Kvantové kaskádové lasery

Řada Spectrum vnějších kvantových kaskádových laserů je už téměř jedno století efektivně využívána řadou pilotů. Tyto lasery pálí elektromagnetické střely, které přemění jakýkoli materiál se kterým se dostanou do styku v plazmu. Laser Spectrum 7 QCL doporučuje Bounty Hunter's Guild jako potřebný standard pro startovací lasery, zatímco Spectrum 9 Garling varianta byla aktuálně přijata UEE pro její destruktivní sílu v blízkém souboji a teď prochází letovými zkouškami.

Zatímco řada společností vyrábí levnější varianty kvantových kaskádových laserů s podkladovými technologiemi Hurston Dynamics, Hurston si svou silnou prestiž drží i nadále.

Magnitude

Řada elekronových zbraní Magnitude je obecně považována za specializované zbraně. Standardní stroje UEE nepoužívají Magnitude, i když jsou umístěné na speciálních operačních lodích Advocacy. Tyto zbraně produkují sérii elekronů z atomů vodníku a poté je akcelerují do vysoké rychlosti, kdy dojde k jejich suspendování do magnetické střely. Tu následně vystřelí přes vícestupňové Einzelové čočky. Vycvičený pilot vám potvrdí, že tyto zbraně, pokud jsou dobře zvládnuté, mají neuvěřitelnou přesnost a sílu. Nováček ale takovou zbraň shledá jako naprosto neužitečnou.

Třetí řada zbraní

Na Statonu II byly sestavené rozsáhlé laboratoře a šíří se zvěsti, že se pracuje na třetí řadě zbraní. Tyto zvěsti získali na vážnosti v minulém roce (2941), kdy společnost uvalila odměnu 10 milionů kreditů na hlavu žoldáka, u kterého bylo podezření že ukradl testovací vzorek. Není známo zdali se někdo o odměnu přihlásil a jestli byl vzorek navrácen společnosti. Mnozí věří, že je jen otázkou času, kdy společnost představí zcela novou antihmotovou zbraň. Nová zbraň by mohla mít pozitivní dopad na válku proti Vanduulům.

Reference

  1. Galactic Guide Hurston Dynamics