Kronika – 27. století

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
2001–2100
2101–2200
2201–2300
2301–2400
2401–2500
2501–2600
27. století
2601–2700
2701–2800
2801–2900
2901–2946


Kronika představuje soubor textů ze Spectrum Dispatch: výňatků, zpráv, rozhovorů, přepisů, projevů a dopisů uveřejněných na stránkách RSI, které přibližují historické události světa Star Citizen a Squadron 42. Materiály jsou rozděleny podle jednotlivých století, jež jsou doplněna i o další události, které zatím nebyly oficiálně ve Spektru pokryty.

Všechny události jsou řazeny chronologicky od nejstarších po nejnovější. Výjimkou je stručný přehled letopočtů na hlavní stránce Kroniky a dále také poslední 30. století, které je ve světě Star Citizen právě aktuální a tudíž jsou události z poslední doby ty nejdůležitější.2610


Ohnivé slzy

Bentleyho národní galerie
Informace o malbě
Dílo: „Ohnivé slzy“
Autor: Aaron Fring
Vytvořeno: 2610
Ohnive-slzy.jpg
Před vámi visí jeden z nejvíce přetrvávajících obrazů z Druhé tevarinské války (2603–2610). Tento obraz byl zarchivován v historickém trezoru UPE pro starožitnosti v roce 2633.
Umělec Aaron Fring se narodil na Ferronu v roce 2578 učiteli Maxovi a pilotce Mary Fringovým. Jako dítě trpěl Kilosovou chorobou a strávil více než rok na lůžku. Během této doby si krátil čas skicováním. Jako mladý muž narukoval Fring do expedičního sboru jako zdravotník. Cestoval po mnoha systémech, než se konečně usadil na Elysiu IV.
Během dne provozoval malou lékařskou stanici, zatímco v noci maloval. Často mohl být spatřen, jak se toulá krajinou a maluje vše, co vidí. Přestože byl jako krajinář slibný, nikdy neudělal dojem na uměleckou komunitu. I když si přál víc, Fring byl spokojený se svou praxí i se svým hobby.
V roce 2603 se z koutů vesmíru vynořil nový tevarinský vojevůdce – Corath'Thal s přestavěnou bitevní flotilou Tevarinů a zahájil útok proti systémům UPE. Jediným posláním Tevarinů bylo dobýt Elysium IV, jejich bývalý domovský svět. Osady na Elysiu IV spěchaly pro zbraně na obranu svých domovů. Fring se pokusil opětovně nastoupit, ale stejná choroba, která ho trápila v dětství, mu zabránila konat jeho povinnost.
2. října 2610 SET utrpěl Corath'Thal katastrofální porážku z rukou Squadron 42 v neslavné bitvě o Centauri. Když Corath'Thal pozoroval, jak je jeho flotila rychle ničena nebo se vzdává, sebral své zbývající věrné piloty, aby podnikl zoufalý útok na Elysium IV. Přestože utrpěli dalších 70 % ztrát, jeho flotila konečně dosáhla atmosféry své původní domovské planety.
Corath'Thal a jeho piloti sklopili své tepelné štíty a zamířili k planetě.
Aaron Fring se ten večer procházel. Jeho nemoc trochu ustoupila. Cítil, že musí na vzduch vyčistit si hlavu. Putoval krajinou, jako to dělával již mnohokrát předtím. Na hřebenu kopce uviděl něco velkolepého:
Flotila Tevarinů hořela v atmosféře, když se řítila k zemi.
Z Art Today (2613):
Stejně jako u většiny umění, jsem se nesnažil zachytit okamžik přesně tak, jak se odehrál. Tak jsem to dělal v minulosti, ale tentokrát to bylo mnohem víc než jen obraz. Bylo tam zachyceno tolik komplexnosti v akci, od Tevarinů až po to, co to znamenalo pro nás jako druh, a co to znamenalo pro mě. Jen jsem se chtěl pokusit zachytit dojem z toho zlomku času. Tak krásné a tak smutné.
–Aaron Fring[1]2617
2638


Návrat na svrchovanost

Terra Gazette – Vydání 12. 3. 38
2638.jpg
Terranský guvernér navrhuje zákon o svrchovanosti Terry
Viola Filler
Na politickém mítinku za znovuzvolení starosty Nového Benzi Nadira Padwaniho, guvernér Terry představil úžasný nový návrh. Slunce právě zapadlo a přibyly štědré dary do finanční sbírky, když Assan Kieren vystoupil na pódium. Málokdo tušil, že se chystá všechny šokovat.
Přibližně v 5:15 místního času představil Assan Kieren plán vypsat referendum v Teře a okolních systémech o osamostatnění se od Imperátora a UEE.
Imperátor žije v době, kdy mimozemské civilizace jsou něco, čeho je třeba se obávat. Ti z nás, kteří žijí zde, kde Banu a Xi'An jsou sousedy a kde je vídáme každý den, vědí, že nejsou nepřátelé. Jsou to lidé jako my, jejich kultura je odlišná, jejich motivace mohou být odlišné, ale oni se jen snaží žít, žít v bezpečí. Imperátor je šťastný, když si je drží od těla přes hledí zbraní, ale nemyslím si, že můžeme pokračovat na této cestě. Jak Carson kdysi řekl: ƒ ‚Pokud stále očekáváte válku, dříve nebo později se jí dočkáte.‘ Stručně řečeno, jsem přesvědčen, že Země je stále odpojena od reality, že je dnes příčinou politické a sociální nestability ve všech systémech. To není volání do zbraně, nebo pozvánka pro konflikt. Vše, oč žádám, je otevřený dialog.
Netřeba dodávat, že poté jen málo lidí mluvilo o znovuzvolení starosty…


United/Tribune NewsOrg – Vydání 4. 5. 38
Pobuřující návrh Terry selhal
Raymond Castor
Návrh Separace, který vypracoval nechvalně známý guvernér Terry Assan Kieren dnes neprošel veřejným referendem. Jak se dalo očekávat, loajální občané Terry a sousedních systémů si uvědomili, že Kierenův plán svrchovanosti byl nekoncepční a nerealistický nápad, který by vedl k nestabilní budoucnosti pro ně a jejich děti, a nechali své hlasy zaznít. Přicházeli ve velkých počtech k hlasovacím stanicím a říkali – Ne. Nesouhlasíme. Nemyslíme si, že nás UEE zklame.
Lze jen doufat, že to Kierrenovi dojde.


Terra Gazette – Vydání 24. 9. 38
Guvernér sužován skandály
Violla Filler
Bez ohledu na to, kde se Assan Kieren octne, setká se s dalším obviněním. Od předložení svého návrhu na suverenitu před šesti měsíci, bojoval guvernér s mnoha obviněními, od nevěry, přes drogovou závislost, až po korupci. Dnes ráno vydal guvernér prohlášení všem NewsOrgs.
„Tato obvinění jsou absolutně nepodložená a jsou jen snahou odvést pozornost od skutečného problému. Imperátor a jeho přisluhovači pošlapali demokratické procesy ignorováním jasné vůle lidu osvobodit se od zkorumpované a amorální vlády.“
Kieren vysvětlil, že získal důkazy o manipulaci s hlasy a jednoznačných podvodech ze strany zaměstnanců na výplatní listině UEE. Tento důkaz byl zapsán do soudního systému a bude součástí jeho probíhající federálního řízení proti Imperátorovi Messerovi VIII.


Terra Gazette – Vydání 4. 11. 38
Odhalena Xi'Ansko-lidská teroristická síť
Raymond Castor
Nepřítel je mezi námi! Dnes brzy ráno oznámili agenti Advokacie rozřešení masivní tajné mezirezortní operace do temného světa zrádců a sabotérů. Byly provedeny desítky zatčení a další jsou na obzoru. Nejmenované zdroje z vlády tvrdí, že Xi'Any financovaní teroristé infiltrovali různé pozice ve vládě a vedoucí struktury korporací. Zatímco se čeká na oficiální prohlášení, máme potvrzeno z různých zdrojů, že by mohl být zapleten bývalý guvernér Terry Assan Kieren.
Stejný guvernér, jestli si vzpomínáte, který zmizel poté, co jej dobří občané vyhnali z kanceláře po jeho zoufalé a paranoidní snaze vnést nepokoje a anarchii do Terry a okolních systémů.[2]2650
2677
2681Spálená Země

Na západě v systému Orion je ztraceno spojení s malou osadou na třetí planetě. Trvá týdny, než někoho napadne ji zkontrolovat. Když tak učiní, zjistí, že obec lehla popelem. Advokacie okamžitě vysílá agenta, aby to vyšetřil.
ZHODNOCENÍ INCIDENTU
Místo: Obec Dell / kolonie Čištění vody / planeta Armitage / systém Orion
SAIC: Rhedon Lamr


Vanduul01.jpg
Počáteční obraz atmosféry naznačuje opakované nízké přelety a ostřelování z mnoha, pravděpodobně malých, letounů. Žádné stopy po velkých zbraních nebo použití bomb. Velké spáleniny na východním a jihozápadním okraji města ukazují, že zde útočníci přistáli. Vzorky spálené země byly zaslány do laboratoře k analýze. Úhly náletů jsou v souladu s teorií, že útok přišel z několika směrů. Komunikační věž byla poškozena, ale nezdá se, že by byla specificky zaměřena. Divné. Kdyby to byli nájezdníci, nebyla by jejich prvním cílem komunikace?
Při prohlídce země byly objeveny zvláštní nábojnice pro pevnou munici roztroušené po celém městě. Nevypadají na lidskou výrobu. Budeme analyzovat. Přeposílám agentům Advokacie s kontakty v protektorátu Banu.
Útočníci byli důkladní, procházeli dům od domu. Zničili a zabili zde všechno a všechny. Našly se pozůstatky celé populace šest set třiceti osmi, až na jednoho.
John Philips, 38 standardních pozemských let. Farmář. Nic nenaznačuje, proč byl zaměřen, pokud skutečně byl. Analytici se do něj pustí. Kompletní soubor poskytnu, až bude dokončen.
Krádež/loupež se zdá být hlavní motivací, ale jsou tu nesrovnalosti v chybějících položkách. Některé hodnotné předměty zde byly ponechány, zatímco zdánlivě neužitečné/bezvýznamné předměty byly odcizeny.
Agent Vasquez objevil malou CommLink kameru, která byla svým způsobem v provozu během útoku. Prolétl jsem záběry a zdá se, že většina je k ničemu. Je tam jeden snímek, který při přiblížení a vyčistění, zdá se, dává letmý pohled na útočníka.
Byli nazváni Vanduulové.[3]


Reference

  1. Star-Citizen.cz
  2. Star-Citizen.cz
  3. Star-Citizen.cz