Lorona

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Lorona
Alternative text
Lorona
Lokalita
území UEE
systém systém Banshee
hvězda Banshee
planeta Lorona
souřadnice
Popis
typ planety terestriální planeta
obyvatelnost ne
obydlenost ano
atmosféra nedýchatelná
oběžná doba  ?
délka dne  ?
Obchod a kriminalita
import  ?
export  ?
černý trh  ?
kriminalita  ?
Okolí
měsíc(e)
stanice


Lorona, neboli Banshee III, je třetí a jedinou obydlenou planetou obíhající kolem hvězdy Banshee v systému Banshee. Mnoho lidí tvrdí, že kdyby nebylo obřích ložisek surovin na Loroně, UEE by si nikdy tento systém nepřivlastnila. Dnes hraje systém Banshee zásadní a nenahraditelnou roli v zásobování Říše. Rozsáhlá těžba doluje z planety všechno od vzácných kovů po uhlík na tvorbu diamantových laminátů na sklo do kokpitů.

Bohatství planety a neobyvatelný povrch donutil lidstvo, aby vytvořilo důmyslný systém podzemního osídlení spojeném tunely. Vznikla tak síť, která se rozšiřuje dodnes. Jakmile začnou těžební stroje těžit v nové oblasti, stará jeskynní vytěžená ložiska se stávají domovem pro dělníky a jejich rodiny. Některé z těchto táborů chtějí obchodovat s cizinci, zatímco jiné preferují samotu. Abyste zabránili případnému nedorozumění, doporučuje se, abyste se do tunelového systému nevydávali bez místního průvodce.

Pokud jste dostatečně hluboko, nebo jak místní říkají „pod čarou” (Below the Line), není zapotřebí se pohybovat ve skafandrech na ochranu před radiací. Mnoho návštěvníků tráví svůj čas v Kesselu, hlavním městě Lorony a největším podzemním městě ve vesmíru. Přesto je to stále ve svém zaměření těžební osada. Množství vzácných surovin, které přes město proudí, dovolilo řadě obyvatel nabýt velkého jmění.

Pod všudypřítomnou vrstvou prachu se nachází řada značek známých po celém Impériu, aby zásobovaly místní obyvatele, obchodníky i turisty. Klidně můžete narazit i na exkluzivní restaurace pro dobře placené těžební ředitele. Místní kulinářskou specialou Lorony je bezesporu Beutrempe, sladké či slané listové pečivo, jehož nezaměnitelnou nakyslou chuť mu dodává místní druh droždí. Tuto delikatesu najdete na jídelníčku většiny restaurací, jednodušeji ji ale dostanete upečenou ve stáncích kolem hlavním tunelů.[1]Reference

  1. Star Citizen:Galaktický průvodce: Banshee