Q&A:Anvil Terrapin Q&A část 2

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Terrapin.jpg


Jaká je vize gameplay pro Terrapin?

Terrapin byl původně navržen pro potřeby UEE Military, aby byl schopen fungovat po několik let, vykonávat vojenský průzkum pro flotilu a také pomáhal námořnictvu s hlídkováním v okrajových systémech, které si nemohly dovolit přítomnost kapitálních lodí nebo velkých bojových hlídek pro posílení své ochrany. Tyto vlastnosti sami o sobě vedly k využívání lodi civilisty za průzkumným účelem a sbíráním a následným prodáváním informací o zajímavých místech nebo informací z rizikových a nebezpečných oblastí. Dlouhá soběstačnost Terrapinu, pokročilé senzorové vybavení a velký dosah mluví ve prospěch používání lodi pro průzkumné účely, kdežto průzkumné lodi jako například Freelancer DUR se občas soustřeďují na sběr nálezů, tretek, znovupoužitelného odpadu a jiných fyzických předmětů. I když byl původní záměr spíše využít Terrapin pro dohled nad územím, průzkum a hlídkování, armáda dokáže využít cokoli, co je k dispozici, a tak využila Terrapin také pro záchranné akce, kde nelze Argo nasadit, jelikož není dostatečně robustní, aby vydržel sloužit i pod palbou.

I když jsou momentálně mounty navržené primárně pro senzory a skenery, zkoumáme další možnosti jejich využití. Aktuální nápady zahrnují řídící (Command & Control) a komunikační zařízení, díky kterému by se naplno využila možnost mít na palubě dva členy posádky, a mohlo se tak dohlížet na probíhající boj, aniž by byla posádka vystavena přílišnému nebezpečí. Přirovnáním ze současného světa mohou být například podpůrné nebo průzkumné helikoptéry, které armády využívají ve spojení s útočnými helikoptérami.

Pokud jde o detekování Terrapina, zaznamenali jsme otázky od komunity, zdali je Terrapin schopen vykonávat svou funkci z větší vzdálenosti, když bude vysílat velkou tepelnou/elektromagnetickou stopu. Tady je nutné zdůraznit, že vaší stopu můžete ovlivňovat tím, jaké systémy necháte běžet, a které vypnete. Téměř každá loď bude mít velkou stopu, pokud její generátor a štíty jedou naplno. Terrapin může mít stopu srovnatelnou s většími loděmi, když bude mít zapnuté štíty, ale určitě ji nebude mít velkou, když budou štíty dole a generátor bude běžet na minimum – což je běžný stav, když posádka zrovna „poslouchá“ a není v bojové připravenosti. To je aspekt našeho zamýšleného stealth systému a zanechávání stop. Je jednoduché na tyto aspekty zapomenout, pokud hrajete Arena Commander, kde jste v přímém boji a snažíte se, abyste vaši energii sunuly do štítů a zbraní na maximum.

Ve zkratce, pokud Terrapin nenápadně pozoruje protivníka a sleduje jeho pohyb, nejen že zkušený člen posádky dokáže zmírnit energetickou stopu na minimum, senzory Terrapinu dokážou navíc poměrně dobře zachytit i malé stopy lodí, které se pohybují daleko. Malý stíhač by takhle dobře mazaného Terrapina neobjevil. A i když jsou štíty Terrapinu dole, jeho obrněný plášť z něj dělá velmi odolnou loď a stěží bude poškozena menší lodí, která se může překvapivě objevit a zaútočit. Terrapin sice není primárně navržen jako stealth loď, ale tyto zásady skutečně pro tuto loď platí a pomohou vám si plně uvědomit potenciál Terrapinu.


Můžete blíže vysvětlit tvrzení z první části otázek, že Terrapin by měl z bojiště raději utíkat?

Terrapin je určen pro dlouhotrvající vojenský průzkum. Je to výzvědná loď a jeho nejlepší zbraní jsou informace. Obecnou myšlenkou je vidět nepřítele dříve, než nepřítel vidí vás, a podle toho měnit svou pozici a nebo využívat svého okolí k udržení boje daleko od vás. Pokud se naučíte spravovat energetickou stopu, měli byste zjistit, že pomalé zrychlování není takový problém, obzvlášť pokud víte, kde je nepřítel, a on neví, kde jste vy.

V případě bojového střetu má Terrapin dlouhou výdrž, ale nedokáže se vyrovnat přímému střetu se stíhači. Stíhače jsou postavené za účelem boje a vy se nechcete dostat na jejich domácí hřiště. Terrapin je výzvědná loď a hlavní myšlenkou je nebojovat přímo. Z vojenského hlediska platí, že v případě stíhačů je úkolem Terrapina tyto stíhače detekovat, předvídat jejich směr a seslat na ně útok svoláním vlastích bojových jednotek, které se s nimi vypořádají.


Jak účinné jsou štíty u Terrapinu?

Štíty Terrapinu jsou předimenzované. Je to malá loď, ale nese generátor štítu, který byste spíše očekávali u větších tříd lodí, jako je například Freelancer nebo Constellation. Samozřejmě příliš velký generátor štítu vyžaduje příliš mnoho energie a vyvolává příliš velkou stopu, což je také jeden z důvodů, proč je Terrapin silně obrněný. V ideálním případě se nechcete nechat chytit nepřítelem, ale pokud k tomu dojde, váš silný krunýř vám koupí čas, který byste s lehčí lodí neměli.


Jaké zbraně lze u Terrapinu očekávat?

Jak je navrženo v konceptu, jedinou zbraňovou obranou Terrapina jsou dvě přední zbraně velikosti 2. Velikost 5 hardopointu byla vypočítaná podle starého škálování, kde velikost hardpointu 5 mohla dovolit připevnit otočnou věž a dvě zbraně velikosti 2 (1 slot pro věž/gimbal a dva sloty pro každou zbraň). Původní návrh Terrapinu je už hodně starý a pochází z dob, kdy jsme ještě přemýšleli o startovních lodích, takže proto jsme u něj zapomněli aktualizovat velikosti hardpointů. Budeme muset revidovat statistiky, abychom mohli reflektovat skutečnou velikost harpointu, který je nastaven na dvě párové zbraně velikosti 2, což ve výsledku znamená menší hardpoint. S aktuálním schématem velikostí není možné na předek Terrapinu nasadit harpoint velikosti 5.

Pokud pomineme tuto chybu, překlep, tak se snažíme najít způsob, jak dát Terrapinu zbraně, které budou adekvátní pro jeho mise a také odlišné od těch, které lze vidět u stíhačů. Mějte také na paměti, že u lodě s předimenzovaným generátorem energie mohou i malé zbraně způsobit velkou škodu díky přebytku energie, která je k dispozici. Jak budeme na Terrapinu pracovat, budeme vás informovat. Jak už naznačují mise Terrapin, které jsou zaměřené spíše na obranné a záchranné záležitosti, můžeme se soustředit na zbraně, které jsou ideální k zahnání nepřítele nebo k jeho znehybnění, protože třeba nebudete chtít riskovat, že s lodí vybouchnou i lidi, které byste chtěli zachránit. V tuto chvíli stále zvažujeme různé možnosti.


Jaké rozdílné průzkumné mechaniky lze u Terrapinu očekávat?

Průzkum zahrnuje širokou škálu možných aktivit a ne všechny znamenají, že musíte domu dovézt nějaké předměty. Věrný svému původnímu návrhu je Terrapin výzvědnou/informační lodí, která se specializuje na hledání, katalogizování a reportování důležitých informací a objevování zajímavých míst. Není to loď určená k salvage, sběru tretek nebo nalezených materiálů. Terrapin klade důraz na skenování a detekování, což je podpořeno dedikovanými utilitními hardpointy, které dokážou zdvojnásobit skenovací možnosti, čímž klade důraz na průzkum a efektivnější zpracování dat přicházejících z velkého prostoru, než jak by tomu bylo u menších průzkumných lodí. Terrapin možná není schopen přinést hromadu suvenýrů ze svých cest, ale jeho význam leží v lokalizování cenných věcí pro přátele. Jak dorazíte s Terrapinem domů, můžete nasbírané informace prodat a nebo zavolat kamarády, guildy nebo NPC, které se o nález postarají. A nebo si to můžete nechat pro sebe a vrátit se tam zpátky s jinou lodí. Tohle odráží i vojenskou roli Terrapinu. Proč se handrkovat s nepřítelem, když vaše opravdová síla tkví v možnosti přivolat flotilu, která stojí za vámi.


Od průzkumné lodi se očekává, že může zpátky dovést nějaké vzorky. Proč nemá Terrapin nákladový prostor?

Nalezení vzorků během výprav, objevení použitelného vybavení z trosek… to je všechno, co lze do Terrapinu umístit a doletět s tím zpátky. Nalezené věci můžete studovat a nebo třeba prodat na černém trhu na GrimHEXu. Ovšem primárním zaměřením Terrapinu je sbírání dat, které mají cenu zlata. Prodej těžební lokace na panenské planetě nebo nález lokace s piráty, kteří jsou hledaní ve třech systémech, je přesně to, o čem Terrapin je. Pokud je vám bližší nalezený materiál a jeho prodej, pak je pro vás vhodnější jiná loď, která ale zase nebude mít tak dobré skenery a radary právě na úkor nákladního prostoru.


Jak je možné využít Terrapin pro záchranné mise, když nemá uvnitř žádné zázemí pro více osob?

Existuje několik různých stupňů upravování pro různé lodi. Například Retaliator má modulární prostor, který je obvykle využíván jako sklad torpéd, Vanguard má zase modul, který dovoluje vyložit a naložit výsadek mariňáků, a Cutlass má zase několik hardpointů, které jsou kompatibilní s různým vybavením. Zatímco interiér Terrapinu není modulární, můžeme nakonec najít způsob, jak si s interiérem pohrát, abychom našli prostor pro umístění pár sedaček. Mějte na paměti, že Terrapin nebyl původně navržen pro tento účel, to až armáda je našla pro tuto situaci užitečným.


Lze později očekávat více variant Terrapinu?

Žádné jiné varianty nejsou aktuálně v plánu. Samozřejmě potenciál pro jejich existenci je, a to hlavně v okamžiku, kdy dokončíme design systému utilitních/technických mountů.


Může se Terrapin dostat do tichého módu, když bude zrovna skenovat?

Ano, podívejte se na dřívější odpověď. Správa tichého chodu je něco, co si chcete velmi dobře osvojit, pokud chcete z Terrapinu vytěžit maximum.


Když může Terrapin pojmout dva členy posádky, proč má jen jednu postel?

Je to malá vojenská loď, UEE nenavrhovalo tuto loď, aby zajišťovala maximální pohodlí. Armáda očekává, že alespoň jeden člen posádky bude vždy vzhůru a plnit svou službu. Jak užitečná by byla hlídková loď, kdyby celá posádka spala? Civilisté mohou uvažovat jinak, protože mohou Terrapina používat k jiným účelům, ale Anvil navrhl tuto loď pro vojenské využití.


Jaké typy dat může Terrapin sbírat?

Viz výše. Informace, body zájmu, vojenský průzkum, informace o pozicích nepřátelských lodí a jakékoli suroviny a zdroje, které senzory a skenery dokážou katalogizovat a reportovat.


Bude Terrapin stejně ovladatelný jako Gladiator?

Gladiator je bytelný ale stále je navržený tak, aby se vyhýbal střelbě. Terrapin je navržený tak, aby se střelbou dokázal proletět pryč.

Terrapin byl jedním z důvodů, proč armáda oslovila Anvil, aby pro ni navrhl Horneta a Gladiatora. Terrapin byl v podstatě nejodolnější malou lodí, kterou kdy armáda viděla, a protože se osvědčil, armáda nakonec požádala, zdali by Anvil nebyl schopný navrhnout dedikovaný útočný stroj, který by měl aspoň část této neuvěřitelné odolnosti. Samozřejmě část té odolnosti musela být vyměněna na úkor zlepšené rychlosti a obratnosti, když se u Horneta a Gladiatora očekává, že by se měly dostat do boje a nemohou si dovolit příliš velké štíty a generátor, jako má Terrapin. I tak ale patří Hornet a Gladiator k těm nejodolnějším stíhačům vůbec.[1]


Reference

  1. Anvil Terrapin Q&A Part 2