Reliant

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Lodě
UEE
série 300
300i315p325a350r
85X
600
890 Jump
Argo MPUV
CargoPersonnel
Search & Rescue
Aurora
CLESLNLXMR
Avenger
StalkerTitanWarlock
Bengal
Buccaneer
Carrack
Caterpillar
Constellation
AndromedaAquila
PhoenixTaurus
Crucible
Cutlass
BlackBlueRed
Dragonfly
Hornet
F7AF7C
F7C-MF7C-RF7C-S
Endeavor
Fiera
Freelancer
BaseDURMAXMIS
Genesis
Gladiator
Gladius
Herald
Hull
ABCDE
Idris
MP
Javelin
M50 Interceptor
Mustang
AlphaBetaGamma
DeltaOmega
RSI Orion
P-52 Merlin
P-72 Archimedes
Pegasus
Polaris
Prospector
Razor
Reclaimer
Redeemer
Reliant
KoreSenMakoTana
Retaliator
BaseBomber
Retribution
Saber
Raven
Starfarer
Gemini
Terrapin
Vanguard
HarbingerHoplite
SentinelWarden
Banu
Defender
Merchantman
Vanduul
Blades
Crawlers
Drillers
Esperia Glaive
Harvester
Hatchets
Hunter
Kingship
Lightfire
Mauler
Scythe
Stingers
Tomahawks
Voids
Tevarin
Prowler
Xi'An
Khartu
Link
Nox


Reliant představuje novou sérií modelů dvouposádkových lodí od společnosti MISC, který úspěšně navazuje na kampaň „Postaveno pro život“ série Freelancer. Reliant je považován za malou loď s velkým potenciálem díky své variabilitě, velké ovladatelnosti a snadném přepínání mezi letovými módy.

Reliant bude v budoucnu nabízen vedle Aurory a Mustangu jako další startovní loď.

Modely série Reliant využivají xi'anskou technologii v dosud největším měřítku, v jakém se tato mimozemská technologie na lodích uplatnila. Příkladem je pohyblivý kokpit, který se nastavuje v závislosti na směru letu a omnidirekcionálních trysek, vše v rámci licence s xi'anským výrobcem lodí Aopoa. Reliant je výrobcem považován za nejvíce high-tech loď na trhu. Mimozemské prvky si našly cestu i do speciálních kovových komponent, ze kterých je tvořen plášť plavidla.

Reliant má větší nákladový prostor než Aurora ES nebo Mustang Alpha, proto je výhodnou volbou pro všechny, kdo se zaměřujou na kratší přepravní cesty. Velký nákladový prostor však může být nahrazen různým vybavením a Reliant se pak stává utilitární a dobře manévrovatelnou lodí, která vydrží dlouho v boji.[1]


Reliant-kore.jpg


Aktuálně jsou k dispozici čtyři varianty:


Animace Reliantu

Design

Design lodi je postaven na prvcích japonského umění a snahou při jeho navržení bylo právě evokovat japonskou kulturu. Křivky vějířů, listů stromu ginkgo, samurajského meče a dalších.

Design lodi ovšem představoval výzvu ve vystavení maximálně možného nákladového prostoru tak, aby se pořád zachovala konečná vizuální podoba lodi. Profil lodi je totiž velmi úzký a nedovoluje příliš rozšiřovat, aniž by se nenarušila vizuální integrita.


Kokpit

Kokpit Reliantu je velmi unikátní ve svém chování během letu. Celá kabina kokpitu se otáčí a dokáže změnit svou polohu z horizontální do vertikální a během tohoto procesu se sesadla pilotů sama přeorientují do správné polohy, jelikož rotují nezávisle na kabině. Pilot i gunner tak mají po celou dobu změny polohy kabiny zaručenou maximální viditelnost.


Reliant-cockpit.jpg

Reference

  1. MISC Reliant Now Available!