ArcCorp (planeta)

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Stanton III)
Přejít na: navigace, hledání
ArcCorp (planeta)
Alternative text
ArcCorp (planeta)
Lokalita
území UEE, ArcCorp (společnost)
systém Stanton
typ planeta
klasifikace superzemě
obyvatelnost ano
obydlenost ano
poloha obíhá hvězdu Stanton
Okolí
přirozené družice LyriaWala
umělé družice
Fyzikální vlastnoti
průměr (lore/ingame)  ?
gravitace  ?
hustota  ?
atmosférický tlak  ?
Elementy dráhy
siderická perioda  ?
sklon osy  ?
vázaná rotace ne
oběžná doba  ?
oběžná rychlost  ?
oběžná vzdálenost  ?
excentricita dráhy  ?
apogeum  ?
perigeum  ?
sklon dráhy  ?


ArcCorp je oficiální název planety Stanton III, což je v pořadí třetí planeta od hvězdy Stanton v soustavě Stanton. Planeta byla prodána korporaci,a by se mohl financovat projekt na vybudování SynthWorld. Tato planeta patří mezi jedny z nejpůsobivějších světů současnosti. Zatímco jiné planety, včetně sousední znečištěné planety Hurston, si udržely alespoň část původního prostředí, Stanton III je kompletně uměle vytvořený svět. Všechen terén byl vytesán, rozčleněn a znovu postaven, nenechajíc nic z přírody.

Domovská korporace ArcCorp, po které je planeta pojmenovaná, vyrábí ve velkém fúzní motory a přitom využívá podzemních zdrojů planety Stanton III, aby mohla uspokojit poptávku stovek tisíců civilních lodí každým rokem.

Obchodníci vědí, že vedle zbraní zde najdou téměř vše. ArcCorp vůbec nediskriminuje v pronajímání volného prostoru a tak si stovky menších společností v blízkosti severního pólu vytvořily svůj nový domov.

Antropologové seznámení s kulturou Xi'Anů tvrdí, že svět na této planetě se náramně podobá továrnímu způsobu života u Xi'Anů a myslí si, že se lidská společnost bude vyvíjet ve stejném duchu.[1]

Arccorp-bar.jpg


Známá místa


Přirozené satelity


Reference

  1. Galactic Guide Stanton