Star Citizen:Galaktický průvodce: Vega

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Vega.jpgNa první pohled je Vega nenáročným systémem se čtyřmi planetami obíhajícími kolem hvězdy typu G hlavní posloupnosti. Blíže však zjistíme, že se může jednat o potenciální centrum lidské expanze, jež může jednou konkurovat důležitosti Země nebo Terry. Zatím systém trpí, jelikož se nachází v přední linii konfliktu s Vanduuly.

Systém byl prvně osídlen roku 2402, Dvě planety v obyvatelné zóně, Aremis a Selene byly rychle teraformovány. Populace systému rostla, města byla postavena, pole asteroidů se stalo cílem těžby a Vega se stala systémem, který jako první si vydobyl zastoupení v UEE.

Růst však ustoupil s porážkou Armitage ke konci 27. století, kdy se systém ocitl na hranici války a bál se organizovaných útoků Vanduulů. Počet obyvatel začal rychle klesat, jak se lidé, kteří na to měli prostředky, stěhovali do vnitřních systémů Říše. Ceny pozemků a nemovitostí klesly téměř na nulu hlas lidu a moci Vegy tak utichl doslova přes noc. V okamžiku největší podniky přemýšlely, jak systém opustit.

Plná invaze Vanduulů zatím nenastala. Sporadicky se objevovaly průzkumné nájezdy a tito vetřelci nepodnikli žádný významný zátah, který by znamenal devastaci Vegy. Tak či onak, neustálá hrozba invaze se stále vznáší ve vzduchu.

V posledním desetiletí, se systém začal opět stavět na nohy. Lidé vnímají obtížnou ekonomickou situaci Vegy a využívají levné ceny nemovitostí. I přesto, že brzký varovný systém občas systém uzavře kvůli přítomnosti vanduulských klanů proudících ze systému Virgil, jsou nízké ceny pozemků lákavé dostatečně, aby se lidé do Vegy vraceli.[1]


Vega I

Vega I je trpasličí planetou nacházející se v těsné blízkosti hvězdy systému. Nikdy nebyl uskutečněn žádný pokus o osídlení, stejně jako žádné zajímavé nerostné zdroje nebyly na planetě objeveny. Jedna dálkově řízená sonda stačila na to, aby astrogeologové tento svět odepsali ze seznamu potenciálních zdrojů pro komerční sféru nebo vědu.


Vega II (Aremis)

Aremis je skutečně ohromující obydlený svět. Kolem planety se nachází několik planetárních prstenců, včetně několika malých měsíců. Biosféra planety, ač je přizpůsobená člověku díky teraformaci, vytvořila domov pro přirozeně vzniklé velké množství rostlinných a živočišných druhů, které tu dodnes přežívají.

Aremis je druhou planetou systému, kde se člověk usadil. Po většinu své lidské historie, byla domovem pro námořnické a vojenské základny a dokce i pro turisty díky svému pobřeží. Všechny složky armády zde mají významné základny, najdou se tu i jedny z nejstarších v Říši, jako je třeba tábor Manheim. Tato vojenská převaha se v posledí době mění, jak se do systému vrací civilní obyvatelstvo a města se rozrůstají a obnovují se zemědělské farmy.

Tento příliv obyvatel se posílil i poté, co New United označilu tuto planetu za vhodnou pozornosti. Momentálně je největším městem na planetě New Corvo, které je také centrem veškerého meziplanetárního obchodu. New Corvo se také stává centrem kulinářské vědy uvnitř UEE. Mnoho ekonomů se domnívá, že Vega II v několika následujících letech překoná svou sesterskou planetu Selene. Místní rada guvernérů se také agresivně snaží prosadit své zastoupení v Senátu. Dokonce si najímají žoldáky, aby pomohli místní policii a milici ke snížení kriminality na planetě.


Vega III (Selene)

Selene je srdcem systému Vega, ačkoli panuje řada podezření, že si tento titul dlouho neudrží. I když je její populační růst poměrně vysoký, stále je nižší, než je tomu u sousední Aremis. Selene má řádné zastoupení v Senátu s velmi silným a vlivným mandátem.

Největším městem a hlavním vesmírným přístavem je Titus, rozlehlá megapolis, která je odrazem snu bývalé slávy. Zatímco centrum města je poměrně rozvinuté, i přesto se tu najdou rezavějící konstrukce nikdy nedokončených staveb, které lemují panorama města. V posledních letech jsou tyto polostavby odkupovány zahraničními subjekty, které doufají že dojde k přeměně regionu. O úspěchu či neúspěchu musí osud teprve rozhodnout.

Jednou základní zajímavou vlastností obyvatelstva je, že se jedná povětšinou o potomky ze systému Orion. Krvežízniví potomci přeživších, jenž opustili Orion po neutichajících nájezdech Vanduulů. Tito potomci dnes rádi zaplatí a podpoří mise na útoky proti Vanduulům. Tyto mise však mají malý dopad a jsou extrémně nebezpečné, na druhou stranu jsou považovány za dostatečně uspokojivé pro žoldáky.

Pás asteroidů a Vega IV

Za Selenou leží hustý pás asteroidů. Oficiálně je majetkem vlády UEE, která jej sice nechrání, ale je dostatečně zaminovaný. Nezávislí těžaři bez oficiálních smluv se sem často vydávají; pás sice postrádá cenné suroviny, je ale považován za dobré výcvikové místo pro ctižádostivé horníky.

Poslední planetou v systému je Vega IV, standardní plynný obr. Masivní a hustý červeno-hnědý svět, který nedokáže svou fádností konkurovat třeba u nebo Krangu. Co ale dokáže poskytnout, je rozumná zastávka pro natankování větších kosmických lodí. Na oběžné dráze planety se nachází řada nezávislých čerpacích stanic. Vnější vrstvy atmosféry jsou obecně dost bohaté na dostatečně čistý vodík pro individuální sběr.


Reference

  1. Galactic Guide: Vega System