Star Citizen:Portfólio: Apocalypse Arms

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

Apocalypse-ams.jpg


Bedna

Dalton Colabello by ani náhodou nedokázal předpovědět, jak se jeho život změní od základu kvůli jedné podezřelé bedně. Byl to stavební magnát s mnoha Kredity na utracení, a Colabellova vášeň pro sbírky antických zbraní jej vedla k nákupu zvláštní bedny během aukce armádních prebytků na Cestulu. Uvnitř Colabello našel prototypy části lodních zbraní, jaké ještě nikdy neviděl. Obsah bedny Colabella fascinoval a navedl jej na cestu ústící až v založení společnosti Apocalypse Arms. Po aukci se Colabello vrátil domu a neúspěšně se pokoušel o sestavení oněch zbraní. I přesto, že nedokázal prototypy rozchodit, byl aslespoň fascinován jejich unikátním designem a potenciální palebnou silou. Colabello se poměrně rychle stal posedlým neznámým strůjcem tajemných zbraní. Komunikace s vojenským skladištěm mu poskytla pouze jednu stopu. Bedna byla uskladněna od roku 2792, rok poté, co Messerův režim konečně padl.

Poháněn myšlenkou, že zbraně mohou být součástí zapomenuté historie, najal Colabello soukromé detektivy, aby se pokusili sledovat digitální stopu a také ukázal zbraně mnoha expertům v domnění, že mu někdo poskytne odpovědi. Nakonec jeden vědec z Reis’ Carey University, který se zabýval érou Messera, objevil archivovaný katalog nákladu z a do skladů v systému Davien, kde Colabello bednu zakoupil. Pátrání se částečně vyplatilo, když se zjistilo, že bedna byla odeslána z Newcastlu v systém Magnus.


Nepolapitelný inženýr

Následně se dostavilo zklamání, když Colabello zjistil, že na dané adrese momentálně sídlí Casaba Outlet. Těžko si myslet, že by dodavatel dostupné módy mohl vynalézat inovativní a odvážé lodní zbraně. Colabello se zaměřil na záznam majetkového rejstříku z roku 2792 a zjistil, že v dané době na uvedené adrese pobývala společnost Genly Engineering Solutions. Bohužel víc se o společnosti zjistit nepodařilo.

Roky bez žádné nové informace ubíhaly. Žádosti o informace, jež by poskytla vláda, nikam nevedly. Absence vývoje v tomto případu vyústily u Colabella v deprese a dokonce uvažoval o prodání zbraní. Zvědavost mu ale stále nedala spát. Rozhodl se pro šílený krok a strávil několik měsíců v archivu Arku, kde procházel jednotlivá jména ze sčítání lidu z roku 2792. Nakonec na jedno narazil… Genly Maupin. Colabello byl zklamaný, když se dozvěděl, že Genly Maupin byl v roce 2792 starý pouze šest let, ale protože to byla jediná stopa, kterou měl, pátrání nezanechal, až se dopracoval k matce dané osoby, Juliet Maupin, bývalé inženýrce z Aegis Dynamics.

O několik měsíců později se Colabellovi podařilo najít a navštívit prapravnučku Juliet Maupin, která žila na Lo. Ukázal ji prototypy zbraní a zeptal se ji, jestli má ponětí, zdali by se mohlo jednat o výtvor její praprababičky. Vysvětlila mu, že slyšela historky od své matky, jak její praprababička získala řadu ocenění za návrh skenerů, ale nic ohledně zbraní. Nakonec spolu prošli Julietiny staré poznámky a zde, v neoznačené obálce, nalezl to, co tak dlouho hledal. Původní plány k prototypům a deník popisující jejich vznik.


Neznámý génius

Před navržením zbraní, které nakonec vedly k založení Apocalypse Arms, pracovala Juliet Maupin jako vedoucí inženýrka pro velkého industriálního hráče na CestuluAegis Dynamics. Vedla tým, který byl zodpovědný za změnu série Retaliator roku 2783, která je dodnes populární mezi Bomber Boys. Díky úspěchu vylepšené série byla Maupin představena vysoké člence armády UEE, Sylvian Evans. Evans najala Maupin k práci na utajeném projektu, který měl za úkol sestavit novou řadu silných a pokročilých zbraňových systémů pro vládu Messera. Maupin skočila po této příležitosti navrhovat zbraně se svobodou, kterou jí mohlo dopřát jen vládní financování.

Roku 2790 už poslední messerovský vládce Linton Messer XI tušil, že se jeho říše rozpadá. Zvenčí probíhající studená válka s Xi'Any a vznikající vanduulská hrozba si vybíraly svou daň. Zevnitř smrt Antonyho Tanaky začala měnit disidenty uvnitř společnosti od pouhých aktivistů na operační revolucionáře. Messer XI věděl že jeho čas bude omezený, pokud nepřijde s nějakou strategickou výhodou, jako třeba většími a lepšími zbraněmi.

Evans zajistila Maupin high-tech laboratoř a schopný tým v neidentifikovatelné budově někde v Newcastlu. Aby drželi svou práci v utajení, získal projekt kódový název Genly Engineering Solutions jako památku na mladého syna Juliet Maupin. Nakonec se jí podařilo sestavit balistickou zbraň, mass driver a nakonec i prototypy zbraní, které později objevil Colabello ve své zakoupené bedně.

Armáda vyzvedla zbraně roku 2792 se záminkou je otestovat v systému Kilian. Ovšem během jejich cesty unikla na veřejnost nahrávka Garronského masakru a celá vojenská síla UEE byla pobilizovana, aby se vypořádala s vypuknutným povstáním. Bedna byla vyložena ve skladišti na Cestulu a zapomenuta až do okamžiku, kdy ji o století později koupil právě Colabello.

Poté, co se zhroutil Messerův režim, Juliet Maupin se začala obávat, že její spojitost se zkorumpovanou vládou vyjde najevo. Zbavila se všech plánů a odletěla se svou rodinou do systému Corel. Nakonec si našla práci jako inženýrka v jedné firmě na Lo, kde vyráběla skenery. Na základě jejichž designu se skenery vyrábějí dodnes. Maupin zemřela roku 2862 aniž by tušila, že její největší přínos světu teprve přijde.


Strife Mass Driver, Apocalypse Arms

Strife mass driver.jpg

Poté, co Colabello odhalil tajemství bedny, už věděl, co bude následovat. Zakoupil originální dokumentaci od prapravnučky Juliet Maupin, prodal svou stavební firmu a nalil veškeré své jmění do Apocalypse Arms. Jméno nové firmy si bere inspiraci z citace v Maupinově deníku, kde popisuje touhu vytvořit zbraň, která by obstála v každé situaci, dokonce i během apokalypsy.

S původní dokumentací už Colabello mohl konečně prototypy rozchodit a první firemní produkty se na trh dostaly už roku 2913. I když jsou z části pozměněné, aby dokázaly využít výhod moderních technologií, základní design od jejich navržení se do teď až tak nezměnil, hlavně jejich unikátní styl a výborný výkon. Colabello se nezdráhal v zahajovací kampani zmínit, že zbraně byly původně navržené pro Messerovce. Mnoho lidí považovalo tuto strategii za obscénní, ale prodeje ukázaly, že se tato taktika vyplatila. Colabello byl hostem rady vysílání na Spectru a bez ohledu na to, jestli jej zpovídal kamarád nebo nepřítel, vždy mluvil o historii jeho zbraní a jak tyto inovativní a mocné zbraně byly zachráněny před despotickým použitím. Podle jeho perspektivy byla společnost Apocalypse Arms úspěšným počinem v historii lidstva.

Dnes tato nálepka stále některé kupce odrazuje od koupě produktů Apocalypse Arms. Mnozí si automaticky spojují jméno společnosti s jejich častým výskytem v chaotickým zónách konfliktů jako je třeba Nexus IV a Charon III. Tak či onak, kvalita a efektivnost těchto zbraní nemůže být upřena a značka si za těch pár let existence už vydobyla i loajální základnu příznivců. Následováním inovativního ducha Juliet Maupin najal Colabello nové inženýry, aby se rozšířil katalog produktů jeho firmy.[1]


Reference

  1. Portfolio: Apocalypse Arms