Stor-All®

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Stor-All®
Alternative text
Stor-All®
Sídlo
území UEE
systém systém Corel
planeta Lo
měsíc
město
souřadnice
Zaměření
nákladní kontejnery
Známé produkty a podniky
Big Box Cargo, Mini Cargo Pod


Stor-All vyrábí téměř všudypřítomné a všemi známé kontejnery pro přepravu materiálu. Je téměř nemožné, aby se nějaká osoba během jednoho dne nedostala do kontaktu s kontejnery této společnosti nebo nevyužila zboží, které bylo těmito kontejnery přepravováno. Přibližně padesát procent veškerého nákladu, který se přesune z jedné planety na druhou, je převážen ve Stor-All kontejnerech.


Historie

Počátky společnosti spadají až do roku 2745, kdy na planetě Lo v systému Corel vznikla korporace Corel Limited Liability Corporation. Původně byla společnost známa jako TransGo, ale za svou existenci se jméno změnilo přibližně desektrát a vystřídalo názvy jako STUFF-IT (česky přibližně jako NARVI-TO) nebo Shiploads, než se konečně ustálil název Stor-All a značka našla svůj klid.

Sídlo společnosti se nachází v systému Corel proto, že Stor-All chtělo využít příležitosti narůstajícího obchodu mezi UEE a Banu protektorátem.


Výroba a obchodní model

Kontejnery Stor-All se dají nalézt téměř v každém hangáru, přístavu nebo továrně napříč známým vesmírem aniž byste zjistili konečného majitele. Překvapivou skutečností tak možná je, že kontejnery jsou vlastně pronajaté nákladní jednotky.

Kontejnery jsou pronajímány za malý poplatek v okamžiku, kdy je schválena přeprava. Tento poplatek je vždy brán v úvahu během stanovení ceny za zboží. Ekonomické pochody takové transakce jsou tak neznalému oku téměř skryty. Obchodní systém se vyvinul do takové podoby, že pronájem kontejnerů je kompletně institucionalizovaný.

Standardní Stor-All kontejner je dimenzovaný na 500 průletů jump pointem (přeskokovým bodem). V tomto ohledu bere společnost kvalitu kontroly velmi vážně. Obrovské množství prošlých kontejnerů je prodáváno za nízkou cenu méně renomovaným přepravcům pro trvalé použití. Těmto kontejnerům se přezdívá duchové (ghosts).


Produktová řada

Mini-cargo.jpg

Zatímco si korporátní komunikace firmy a její reklamní kampaně libují v jednoduchosti, produkty Stor-All jednoduché určitě nejsou. Standardní kontejner Stor-All Big Box Cargo přestavuje mnohem víc než jen prázdnou bendu pro přepravu zboží. Je to high-tech řešení kontejneru s tisíciletou zkušeností lidského inženýrství, solidní kus vybavení který je skutečně postaven s cílem uskladnit všechno možné.

Společnost vyrábí tisíce rozdílných velikostí kontejnerů, vše od půlmetrových vzácných přepravek s radarovým odstíněním až po dvanáctimetrové rozměry používané na velký MISC lodích s kontrolovatelnou teplotou. I přesto, že existují kontejnery pro jakoukoli myslitelnou přepravu, soukromá sféra využívá převážne Stor-All Mini Cargo Pody a Stor-All Big Box Cargo modely.


Spory a patenty

Společnost je proslulá svou tvrdou ochranou v otázkách svých patentů. Nechala si zabezpečit naprosto vše, co z její dílny vyšlo od zasloužilých vynálezů, jako je napřídlad tkací mechismus nano-molekulárních dopadových podložek, až po zcela neodpodstatnělé patenty, jako je například nákladní kontejner pro mezihvězdné lety ve tvaru kostky.

Aktuální spor, který se táhne již přes osm let, stále nedošel konečnému rozhodutí. Stor-All zažalovala Alliance-Conway Shipping Goods společnost v otázce obecného vzhledu výrobku.

Dalším probíhajícím sporem je entuziastická ochrana jména společnosti. Strach z toho, že její název se stane běžně používaným pro jakoukoli vesmírnou přepravní jednotku, přinutil Stor-All vynakládat stovky tisíc kreditů každým rokem na reklamní kampaně, aby zákazníkům připomínal, že to co společnost prodává, nese název Stor-All® a ne Stor-Alls.

Právní oddělení zaměřuje svou pozornost i na zcela nesouvisející podniky; došlo tak i třeba na Sammy's Sure Haul Diner jídenlu na MacArthuru i na dovozce módního zboží na planetě Terra ALL STORE.[1]


Reference

  1. Jump Point magazín, duben 2014