Třída Idris

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Lodě
UEE
série 300
300i315p325a350r
85X
600
890 Jump
Argo MPUV
CargoPersonnel
Search & Rescue
Aurora
CLESLNLXMR
Avenger
StalkerTitanWarlock
Bengal
Buccaneer
Carrack
Caterpillar
Constellation
AndromedaAquila
PhoenixTaurus
Crucible
Cutlass
BlackBlueRed
Dragonfly
Hornet
F7AF7C
F7C-MF7C-RF7C-S
Endeavor
Fiera
Freelancer
BaseDURMAXMIS
Genesis
Gladiator
Gladius
Herald
Hull
ABCDE
Idris
MP
Javelin
M50 Interceptor
Mustang
AlphaBetaGamma
DeltaOmega
RSI Orion
P-52 Merlin
P-72 Archimedes
Pegasus
Polaris
Prospector
Razor
Reclaimer
Redeemer
Reliant
KoreSenMakoTana
Retaliator
BaseBomber
Retribution
Saber
Raven
Starfarer
Gemini
Terrapin
Vanguard
HarbingerHoplite
SentinelWarden
Banu
Defender
Merchantman
Vanduul
Blades
Crawlers
Drillers
Esperia Glaive
Harvester
Hatchets
Hunter
Kingship
Lightfire
Mauler
Scythe
Stingers
Tomahawks
Voids
Tevarin
Prowler
Xi'An
Khartu
Link
Nox


Idris je fregatou a první válečnou lodí nižší třídy dostupnou pro civilní trh a armádu UEE zároveň. Idris jsou používány daleko cestujícími průzkumníky, kteří plánují být od nejbližší čerpací stanice až 24 skoků, a také jako obrněné obchodní lodě pro potřeby přesunu zboží skrz pirátské oblasti. Vysoká cena drží Idris z dosahu obvyklých pilotů Freelancerů a Starfarerů a zároveň ji dělá jakýmsi cílem pro piráty vyššího kalibru, kteří předpokládají, že loď chrání něco cenného.

Originální model Idris-M (varianta Mark) je vhodný pro všechny akce od dlouhodobého patrolování až po rozvědky u nebezpečných jump pointů (přeskokových bodů). Dobře vybavená Idris může sloužit jako torpédovací loď. Díky jejím manévrovacím schopnostem a vyšší rychlosti je vhodná i ke stíhání křižníků.

Varianta Mark II (Idris-P) „Peacekeeper“ byla vyvinuta pro hlídkové služby UEE. Idris-P vyměňuje standardní lodní zbraň typu loď-loď a v ose uloženou střeleckou věž za větší kapacitu nákladového prostoru a vyšší rychlost. Poprodejní sady původně vyráběné pro vládu UEE hledající lepší plán pro hlídkování/ochranu jsou uvolněné k militarizaci verzí Peacekeeper.[1]


Idris ship.jpg


UEE používá lodě Idris ve dvou variantách. Kvůli lodnímu systému velení je posádka vybírána z jádra elitních stíhačů UEE. Přestože nemusí mít takové osobní kouzlo jako Hornet nebo Gladiator, je Idris velmi silná loď.

Pro útočníky se jedná o těžký oříšek k rozlousknutí: extrémně modifikovatelná a posetá střeleckými věžemi, dodává se i s několika prázdnými hardpointy pro umístění raket a prostorem pro rozšiřitelnou fixní výzbroj na přídi. Ujistěte se, že si můžete dovolit Idris dostatečně vybavit, až ji koupíte. Pokud můžete, dostanete jednu z nejlépe vybavených lodí dostupných na trhu.

Idris-P v sobě často hostí i několik lehkých stíhaček, používaných pro zmaření pašeráckých operací. Pro piráty je tak Idris-P několikásobnou výhrou, pokud ji ovládnou.

Idris-P se vyrábí jen v limitovaném množství pro civilní trh a snaží se rehabilitovat pošramocenou minulost společnosti Aegis Dynamics; stává se z ní luxusní zboží.[2]


Varianty

  • Idris-M – armádní verze nedostupná civilnímu trhu
  • Idris-P – Peacemaker, civilní verze


Interiér

Koridory a přepážky

Protože jsou koridory těsně u trupu lodi (alespoň v přední části), má Idris na svých chodbách okna, kterými lze pozorovat prostředí mimo loď. Z bezpečnostních důvodů kvůli požárům, nehodám a boardingu vzniklo na palubě lodi i několik přepážek, které dovolují jednotlivé koridory od sebe oddělit a v případě potřeby kompletně odříznout.

Zadní část koridorů je sice o okna ochuzená, zato má větší funkcionalitu. Nachází se zde protitlaková vrata a nákladový výtah spojený s hangárovou palubou Idris. Zadní přepážka slouží jako informační bod lodi s její mapou a výtahem vedoucím na můstek.


Idris-07.jpg Idris-08.jpg


Přední a prostřední přepážka mají otvory do přístupných šachet, které se táhnout téměř po celé palubě lodi. Slouží pro inženýry jako přístup k jednotlivým systémům lodi a v případě boardingu dovolují nepozorovaný pohyb po lodi.


Idris-10.jpg Idris-09.jpg


Konferenční místnost

Idris obsahuje konferenční briefingovou místnost, která slouží hlavně účelům Squadron 42. Koncept zobrazuje místnost až příliš rozlehle a konečná verze bude vlastnit jen devět sedaček. Každé sedadlo bude mít malý MobiGlas monitor na opěrce, kde si může pilot prohlédnout obrázky z mise z blízka.


Idris-12.jpg Idris-13.jpg Idris-11.jpg

Kajuty kapitána a XO

Idris-14.jpg

Kajuty kapitána a XO jsou si velmi podobné a nabízejí o trochu více luxusu než kajuty posádky.

Tyto dvě nadstandardní kajuty obsahují soukromou sprchu a toaletu, kóji s postelí a úložným prostorem navíc, malou kuchyňku, poličky pro osobní věci, trofeje a samozřejmě akvárium.

I přesto, že se jedná o luxusnější prostory, pořád se jedná o stísněné prostory, i když na konceptech působí prostorně.


Idris-15.jpg Idris-16.jpg


Kajuty posádky

Idris-17.jpg

Kajuty posádky mohou při maximálním rozestavění pojmout až 24 lůžek; dvanáct na každé straně místnosti. Maximální velikost posádky ale bude i tak zřejmě menší a pohybovat se v hodnotách blízkých původnímu konceptu, kdy Idris byla ještě považována za korvetu.

Kajuty posádky obsahují umývárnu s toaletami a odpočinkovou místnost včetně malé kuchyňky – nutriční stanice, která posádce dodává jídlo a pití.

Každý člen posádky má ještě k dispozici svůj vlastní úložný prostor.

Cely

Přítomnost cel na Idris je důležitá pro Squadron 42 i užitečná pro perzistentní vesmír. Vězeňský prostor se skládá ze tří cel, každá z nich obsahuje postel, umyvadlo, toaletu a komunikační panel.

Cely jsou ovládané pomocí bezpečnostního panelu umístěného vedle vstupu do jednotlivých cel. Hlavní prostor obsahuje také ovládací panel pro stráž a skřínky pro osobní věci vězňů.


Idris-19.jpg Idris-18.jpg


Sklady

V zadní části lodi se nachází prostor o dostatečné velikosti pro zásoby a skladiště. Stejný prostor také vlastní výtahový systém, který dovoluje přemístit materiál z dolní hangárové paluby.


Idris-21.jpg Idris-20.jpg


Zbrojnice

Pravé křídlo lodi hostí prostor zbrojnice s řadou uložných sestav. Nachází se zde palné zbraně, granáty i vojenské doplňky. Vedle bojového arzenálu tu je i prostor pro uchovávání vojenských obleků a zbroje.


Idris-23.jpg Idris-22.jpg


Ošetřovna

Žádné vojenské plavidlo by nebylo kompletní bez místa, kde by se dalo ošetřit. Ošetřovna na Idris ale nemá svým vybavením překonávat specializovaná zařízení, takže se jedná spíše o nízkonákladové vybavení.

Ošetřovna dovoluje provádět operace i léčit nemocné a stejně tak přechovávat mrtvé, udržovat je v nehnijícím stavu, dokud nebudou předány patřičným úřadům.

Kapacita ošetřovny zatím není známa. Aktuální koncept počítá se šesti lůžky, ale interiér ošetřovny musí projít úpravou, aby se jednotliví pacienti od sebe více oddělili, je tedy možné, že konečná kapacita bude nižší.


Idris-25.jpg Idris-24.jpg


Únikové moduly

Únikové moduly jsou umístěné v postranních úhlových koridorech vedoucích do zbrojnice a na ošetřovnu. Díky jejich relativně centrální poloze se může hráč k modulům dostat odkudkoli velmi rychle. Jeden únikový modul zajišťuje tradičně jen jedno záchranné místo.


Idris-27.jpg Idris-28.jpg Idris-26.jpg


Utilitární loď a hangár

Větší a kapitální lodě budou vlastnit malé utilitární lodě, které dovolují vykonávat mnoho specifických funkcí pro chod mateřské lodi. Idris vlastní zespodu svého trupu malý hangár pro jednu utilitární loď.

Jedním z hlavních účelů utilitární lodi je zachraňovat a sbírat piloty v únikových modulech, proto má tato loď u Idris vyměnitelný modul, který dovoluje s únikovými moduly operovat. Mezi jiné moduly patří například nákladní modul pro přesun menšího množství nákladu na palubu Idris anebo opravářský modul.[3]


Vývoj herního modelu

Koncept Idris byl již loni daný a také se z něj vycházelo, když se začala loď modelovat pro CryEngine. Když však došlo na lámání chleba, zjistilo se, že vzletová paluba pro stíhačky není v Idris dostatečně velká. Idris bude i v začátku Squadron 42 hrát svou roli, neboť bude pro hráče domovskou kapitální lodí. Foundry 42 tak dostalo za úkol aktualizovat koncept Idris včetně radikálních úprav interiérů.

Vnitřní hangár Idris byl vytvářen s myšlenkou hostit stíhačky Hornet. Původní koncept však vycházel z prvotních verzí lodí Hornet, které byly použity i v prvním herním traileru, a jejich rozměry jsou menší, než současné aktuální verze.
Idris-05.jpg
Korveta Idris byla původně ohlášena v červnu 2013 a ukázalo se, že je mezi hráči velmi oblíbená. Proto se také rozhodlo, že se provedou minimální zásahy do exteriérů, které původně navrhnul Ryan Church pod patronací Chrise Robertse.

Hlavním cílem tak bylo se soustředit na vnitřek lodi a nabídnout větší funkcionalitu celého layoutu lodi a vytvořit tak životaschopný hub nejen pro hráče Squadron 42, kde budou dostávat mise, vylepšovat se i odpočívat po tvrdém boji.

Nová verze Idris se rozšířila o sto metrů na délku a i pár metrů na šířku, což dovolilo představit postranní koridory od původního konceptu páteřovitého rozmístnění místností.

Nové postranní koridory běží po celé délce lodi.

Změn se nedočkala jen hlavní paluba, ale třeba i můstek, který se trochu zmenšil, aby nepůsobil příliš rozlehle a hotelově.
Idris-06.jpg


Reference

  1. Idris Corvette Revealed
  2. Galactic Guide Aegis Dynamics
  3. Jump Point magazín; březen 2014