Tevarin

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání
Tevarin
Alternative text
Tevarin
Domovská planeta
systém Elysium
planeta Kaleeth
souřadnice
Systémy (celkem 0)
0
Diplomacie
UEE x
Banu x
Kr'Thak x
Tevarin x
Vanduul x
Xi'An x


Tevarin byla třetí mimozemská rasa, kterou Lidé poznali.

Domovský svět

Oficiálně Kaleeth. Planeta byla po vítězné válce proti Tevarinům teraformována a přejmenována na Elysium IV, později došlo znovu k přejmenování na Jalan.

Politika

Tevarinská vláda byla něco mezi feudální společností a oligarchií. Vše řídila armáda. Jediný způsob jak se v životě získat určité společenské postavení bylo vyznamenat se v boji. Avšak ti co nesloužili v armádě nebyli ignorováni - pokud jste nějak prospívali společnosti. Někdo bojuje, někdo farmaří.

Nejvyší titul vlády byl Warlord. Zní to více násilně než to doopravdy je. Tevarini nebyli krvelačná rasa. Jednoduše ctili umění války.

Diplomatický status

Již neexistuje oficiální Tevarinské území nebo vláda. Po porážce s Lidmi byli tevarini začleněni do UEE.

Několika Tevarinům však bylo uděleno občanství avšak pouze jak akt velkorysosti a tolerance. Celkový počet občanů UEE Tevarisnké rasy lze zapsat jako trojmístné číslo ( možná i jen dvou ).

Armáda

I přes to, že Druhá tevarinská válka zkončila před více jak třemi sty lety (2610), odpor vojáků UEE přetrvává dodnes. Dobrovolně vstupujících Tevarinů do UEE je tedy velmi málo. Většina Tevarinů sloužících v armádě UEE byla do služby přiřazena jurisdikcí. Určitému množství Tevarnských kriminálníků byly nabídnuty dvě možnosti. Odsloužit svůj čas leštěním podlah na důstojnické palubě nebo vykonat pár turnusů v trestných frontových jednotkách ( jako Tucet špinavců ). Tyto jednotky jsou obvykle formovány z Lidských a Tevarinských odsouzenců. Výjmečně se stane, že Tevarin sloužící v této jednotce povýší na lepší pozici v armádě UEE a začlení se tak.

Náboženství

Běžně se tevariné řídí Rijora (/Rý-džor-aah/), kodexem válečníka podobný Bushidō na Zemi. Tevariné nadevše věří v čest, věrnost a povinost. Porušení kodexu znamená vyloučení ze společnosti nebo dokonce popravu ( v extrémních případech ).

Po porážce v První tevarinské válce a ztrátě jejich domovského světa, tento kodex ztratil na popularitě. Druhá tevarinská válka měla být pokus o znovu navrácení Tevarinské slávy. Válka zkončila naprostým fiaskem a poslední uctívači Rijora se vrhli přimo proti Kaleeth a upálili se v atmosféře nebo rozdrtili o povrch jejich bývalé planety. Zbytek raději od Rijora upustil. Tato část Tevarinské epochy byla mezi nimi známá jako Očista. Akt známý jako pálení kodexu Rijora.


Tevarin03.jpg


Charakteristika rasy

Mezi Tevariny povětšinou panuje smutek a zlost. Poté co byla jejich planeta ztracena spoustu Tevarinů přesměrovalo svou vrozenou agresi do drogové závistlosti nebo násilí. Tevarinští žoldáci jsou pověstní svou bezohledností a nedostatkem strachu. Pryč jsou doby kdy Tevarini byli válečníci se ctí a úctou. Zabijáci, to jsou dnešní Tevarini.

Průměrný Tevarin nachází pouze trochu uspokojení a zábavy v dnešních dnech. Většina lidí říká, že Tevarini jsou upjatí a plní cynismu. [1]

Reference

  1. [1]