Systém Vega

Z Star Citizen CZ Wiki
(Přesměrováno z Vega)
Přejít na: navigace, hledání
Systém Vega
Alternative text
Systém Vega
Lokalita
území UEE
hvězda/hvězdy Vega
třída hvězd(y) G
objev (kdy/kým) {{{objev}}} / {{{objevitel}}}
Jumppointy a sousední systémy
Bremen [L] • Oberon [L] • Nul [M] • Virgil [M]
Planety (celkem 4)
Vega IAremisSeleneVega IV
Měsíce
 ?
Vesmírné stanice
 ?
Import
 ?
Export
 ?


Systém Vega Na první pohled je Vega nenáročným systémem se čtyřmi planetami obíhajícími kolem hvězdy typu G hlavní posloupnosti. Blíže však zjistíme, že se může jednat o potenciální centrum lidské expanze, jež může jednou konkurovat důležitosti Země nebo Terry. Zatím systém trpí, jelikož se nachází v přední linii konfliktu s Vanduuly.

Systém se v poslední době díky nízkým cenám za nemovitosti a pozemky staví na nohy. Nutno však podotknout, že nízké ceny jsou dopadem neustále přítomné hrozby Vanduulů, což se nově také potvrdlo při posledním a dosud největším útoku, který téměř zdecimoval planetu Aremis.


Zpravodajský materiál: Svědectví o tragickém útoku ze dne 6. října 2945 si můžete přečíst zde.


Vanduul-attack.jpg


Historie

Systém byl prvně osídlen roku 2402, Dvě planety v obyvatelné zóně, Aremis a Selene byly rychle teraformovány. Populace systému rostla, města byla postavena, pole asteroidů se stalo cílem těžby a Vega se stala systémem, který jako první si vydobyl zastoupení v UEE.

Růst však ustoupil s porážkou Armitage ke konci 27. století, kdy se systém ocitl na hranici války a bál se organizovaných útoků Vanduulů. Počet obyvatel začal rychle klesat, jak se lidé, kteří na to měli prostředky, stěhovali do vnitřních systémů Říše. Ceny pozemků a nemovitostí klesly téměř na nulu hlas lidu a moci Vegy tak utichl doslova přes noc. V okamžiku největší podniky přemýšlely, jak systém opustit.

Plná invaze Vanduulů zatím nenastala. Sporadicky se objevovaly průzkumné nájezdy a tito vetřelci nepodnikli žádný významný zátah, který by znamenal devastaci Vegy. Tak či onak, neustálá hrozba invaze se stále vznáší ve vzduchu.

V posledním desetiletí, se systém začal opět stavět na nohy. Lidé vnímají obtížnou ekonomickou situaci Vegy a využívají levné ceny nemovitostí. I přesto, že brzký varovný systém občas systém uzavře kvůli přítomnosti vanduulských klanů proudících ze systému Virgil, jsou nízké ceny pozemků lákavé dostatečně, aby se lidé do Vegy vraceli.[1]


Planety systému


Sousední systémy


Reference

  1. Galactic Guide: Vega SystemPřehled hvězdných systémů
UEE BansheeBremenCastraCentauriCorelDavienEllisElysiumFerronGossHadrianChronosKilianMagnusOdinStantonTerraVega
Banu GeddonTrise
Vanduul OrionTiber
Xi'An EealusRihlahTal
nenárokovaný CathcartHadesLeirNulOberonPyroTaranisTyrol
terra nullius KallisKellogOso