X12

Z Star Citizen CZ Wiki
Přejít na: navigace, hledání

X12 je označení pro Vanduulskou mateřskou loď, která se připletla na konci roku 2942 8. divizi UEE do cesty. Byla nalezena bez známky aktivity v soustavě Garron. Pozdější analýza nám naznačila, že utrpěla katastrofální selhání motoru, které zamořilo velkou část lodi smrtícím zářením antihmoty. Přeživší Vanduulové pak nebyli schopni ani spustit autodestrukci lodi, jak jim nařizuje jejich protokol. Výsadek mariňáků z 8. UEE divize se díky tomu po nalodění poměrně snadno vypořádal se zbývajícími členy posádky. Ačkoliv nezbyl žádný Vanduul, který by mohl být vyslýchán, loď i tak poskytla mnoho cenných informací o jejich zvycích a kultuře.


Kosmická loď

Válečná loď samotná byla odvlečena do vojenského zkušebního komplexu v Centauri k dalším testům. A tamější experti tvrdí, že škody utrpěné výbuchem reaktoru jsou tak rozsáhlé, že nebude loď možné uvést zpět do provozu. Nosnost X12 zhruba odpovídá třídě lodí UEE Indefatigable. Její plátování je velmi silné. A to také pravděpodobně zapříčinilo tak rozsáhlé vnitřní poškození. Ten samý systém vrstev, který má vydržet tři až čtyři torpédové útoky tentokrát nasměroval energii exploze ne ven, ale na dolní paluby lodi.

X12 může nést letku stíhačů dokonce větší, než carrier třídy Bengal. V tomto případě šlo o zhruba 300 stíhačů známých jako Scythe (v překladu doslova „Kosa“ pozn. překl.). Podle zpravodajce UEE jsou tyto stíhače používány výhradně pro vojenské účely. Stojí ale za zmínku, že pouhá stovka z nich byla schopná služby, zbytek byl pravděpodobně držen kvůli náhradním dílům. Tedy při plném nasazení by byla schopná boje pouhá třetina. Na požadavek Senátu byla většina těchto stíhačů prodána do soukromých rukou. Ze zisků jsou pak financovány důležité projekty veřejné služby. Zbytek je pak Naval Intelligence udržován jako testovací skvadra s potenciálním využitím v tajných operacích. [1]


Reference

  1. Star-citizen.cz