Goss I

Z Star Citizen CZ Wiki
Verze z 22. 2. 2014, 01:36; Giorgino (diskuse | příspěvky)

(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání
Goss I
Alternative text
Goss I
Lokalita
území UEE
systém systém Goss
hvězda
planeta {{{planeta}}}
souřadnice
Popis
typ planety {{{typ}}}
obyvatelnost {{{obyvatelnost}}}
obydlenost {{{obydlenost}}}
atmosféra {{{atmosféra}}}
oběžná doba {{{oběh}}}
délka dne {{{den}}}
Obchod a kriminalita
import {{{import}}}
export {{{export}}}
černý trh {{{trh}}}
kriminalita {{{kriminalita}}}
Okolí
měsíc(e)
stanice


Goss I je nejbližší ze tří planet k binárnímu systému hvězd v systému Goss. Je to velmi bohatý svět považovaný za obilnici soustavy. Od pohoří bohatých na suroviny po nekonečná farmářská pole, Goss I produkuje 98 % všech zdrojů pro sebe i zbylé dvě planety v systému (Cassel, Goss III) a je tak schopný podporovat domácí trh i ten turistický.

Je tedy zřejmé, že pro obchod zvenčí tu není prostor. Všechno, co se z planety vyváží, zůstává v systému a míří na ostatní planety. Velmi žádaní jsou tak piloti s malým objemem nákladového prostoru, kterým nevadí opakující se práce za málo peněz.

Všechny nemovitosti na planetě vlastní Gossané a zákony jsou tak přísné, že nedovolí nikomu zvenčí, zláště korporacím, se na planetě usadit ve vlastním.

Narozdíl od Casselu a Goss III tato planeta nemá skoro žádný oceán. Jediná velká a jednolitá vodní plocha by se rozměry dala přirovnat ke Středozemnímu moři na Zemi. Je to stojatá voda, která postrádá téměř jakýkoli vodní život, výjimkou jsou tak maximálně potvůrky připomínající krevety pokryté mechem.

Pokusy o zavedení některých forem života z Casselu nebyly dosud úspěšné. Ze zatím nevysvětleného důvodu, který se musí prozkoumat, se nemůže na planetě uchytit vodní život.[1]


Reference

  1. Galactic Guide Goss